Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl


Yapımcılığını TİMS Productions-Timur Savcı'nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay'ın yazdığı, yönetmenliğini Yağmur ve Durul Taylan'ın yaptığı, "Muhteşem Yüzyıl" dizisi başrol oyuncuları ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Halit Ergenç'in Kanuni Sultan Süleyman olarak kamera karşısına geçtiği dizide Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Valide Sultan'ı Nebahat Çehre, eşi Mahidevran Sultan'ı Nur Aysan, kardeşi Hatice Hatun'u Selma Ergeç ve sadrazam İbrahim'i ise Okan Yalabık canlandırıyor. 6 haftadır çekimleri devam eden ve 5 Ocak'ta seyircisiyle buluşmaya hazırlanan dizide Kanuni'nin büyük aşkla bağlı olduğu Hürrem'i ise Alman asıllı Türk oyuncu Meryem Uzerli oynuyor.

Bir imparatorluğun kaderine yön veren bir aşkın hikayesi...
Muhteşem Yüzyıl Osmanlı'nın en parlak döneminde sarayın kapalı kapıları arkasında dönen oyun ve entrikalara ışık tutacak.

Dizide, Osmanlı'nın en geniş sınırlara ulaştığı sırada Kırım'dan cariye olmak için yola çıkan bir genç kızın Moskof Cariye Hürrem'in- oğlunu tahta oturtmak için verdiği mücadele ve yaptıklarıyla bir imparatorluğun kaderine yön verişi ele alınacak.

Gerçek bir tarihi uyarlama olan dizide izleyiciler, sarayın ve Osmanlı'nın göz kamaştıran zenginliğinin içinde bir kadının ihtiraslı aşkına, hırslarına ve entrikalarına şahit olacak...


 

Reklam

Oyuncu Kadrosu

Muhteşem Yüzyıl
Sema Keçik Sema Keçik
(Daye Hatun)
Selma Ergeç Selma Ergeç
(Hatice Sultan)
Ali Uyandıran Ali Uyandıran
(Hasancan)
Halit Ergenç Halit Ergenç
(Muhteşem Süleyman)
Merve Oflaz Merve Oflaz
(Ayşe)
Okan Yalabık Okan Yalabık
(Sadrazam İbrahim)
Filiz Ahmet Filiz Ahmet
(Nigar Kalfa)
İlker Aksum İlker Aksum
(Cafer Ağa)
Nur Fettahoğlu Aysan Nur Fettahoğlu Aysan
(Mahidevran Gülbahar Sultan)
Selim Bayraktar Selim Bayraktar
(Sümbül)
Arif Erkin Güzelbeyoğlu Arif Erkin Güzelbeyoğlu
(Piri Paşa)
Selen Öztürk Selen Öztürk
(Gülfem Hatun)
Takip edin